Zabiegi ortopedyczne w Czechach dla polskich klientów

Zabieg rekonstrukcji przodostopia i zabieg paluch sztywny

Wstęp

Hallux valgus czyli paluch koślawy jest bardzo częstym schorzeniem nogi, przy którym kciuki zostaje odchylony w kierunku zewnętrznym. Schorzenie to jest dziedziczne, może jednak powstać również z powodu noszenia nieodpowiedniego obuwia. Możliwymi przyczynami jest również osłabienie aparatów więzadłowego i mięśniowego.

Hallux rigidus oznacza zesztywnienie palca. Jest to bolesne zwyrodnienie podstawowego stawu palca, które przejawia się zesztywnieniem i bolesnością podczas chodzenia.

Do zabiegu przystępuje się najczęściej z powodów kosmetycznych, z powodu nieestetycznie wyglądającego przodostopia, oraz gdy schorzenie to uniemożliwia noszenie normalnego obuwia i tworzenia się bolesnych odcisków. Hallux rigidus oznacza zesztywnienie palca. Jest to bolesne zwyrodnienie podstawowego stawu palca, które przejawia się zesztywnieniem i bolesnością podczas chodzenia.

Wskazania do artroskopii

  • hallux vagus – paluch koślawy
  • hallux rigidus – paluch sztywny
  • digitus hammatus – palce młotkowate
  • płaskostopie poprzeczne

Zabieg przeprowadza się częściowo na kości i aparacie więzadłowym. Po zabiegu zakłada się opatrunek gipsowy na 6 następnych tygodni, który ma zapewnić poprawne gojenie się kości, następnie przebiega rehabilitacja.

W celu uzyskania doskonałego efektu kosmetycznego, jak i zapewnienia poprawnego funkcjonowania bardzo ważne jest by zabieg został przeprowadzony w odpowiednim czasie. Gdy schorzenie to jest w stanie bardziej zaawansowanym, może niestety dojść do potrzeby usunięcia uszkodzonego stawu.

 
Szybki kontakt

+ 48 536 179 149


Chcę szczegółów
KONSULTACJE ONLINE
 

Nasze zabiegi: